Mindannyiunknak megvan az az érzés amikor egy nagy projekt befejezése után félre tesszük a maradék anyagokat a jól ismert “Ez még jó lesz valamire!” megjegyzéssel. De tudod már mire fogod használni őket? Ha nem akkor tarts velünk és bemutatunk pár ötletet, ami akár elnyerheti a Te tetszésed is!
1. ÍRÓSZERTARTÓ
Kezdve a kevesebb anyagot igénylő darabokkal, egy íróasztali kiegészítő sosem árt. Ezt megoldhatjuk szimplán ceruzák és tollak tárolására alkalmas kis tartóval is, de ha még praktikusabban akarjuk kivitelezni akkor akár több fakkot is csinálhatunk, különböző méretekben, hogy a legkisebb kapocsnak és a jegyzettömbnek is legyen helye.
2. ÉKSZERTARTÓ
Még mindig a kisebb tárgyakat említve nem hagyhatjuk ki az ékszertartót sem, ami tökéletesen beleillik akár az egyik fiókba, vagy a polcra is. Itt is előnyt élvezhet a többméretűség, a különböző ékszereknek és akár egy anyag darabot is szabhatunk a rekeszekbe ezzel színesebbé és elegánsabbá téve a tartónkat.
3. LAPTOP ÁLLVÁNY
Visszatérve az íróasztalhoz, egy fa laptop tartó állvány sosem mutathat rajta rosszul. Emellett pedig nagyon egyszerű elkészíteni és nem csak az ágyunkból való gépelést könnyíti meg, de akár egészségünkre is jó hatással lehet, ha az egész napos ülést egy-két óra álló munkára tudjuk vele váltani.
4. LEBEGŐ POLC
A polcok azok a tárolóeszközök, amikből sosem elég. Akár a nappaliba könyveink tartójának, a konyhába fűszereinknek, vagy az ebédlőbe a tányéroknak, mindig praktikus és ha maradt egy darab bútorlapunk valahonnan, varázsolhatjuk lebegő polccá csak egy két felfogatásra van szükségünk.
5. SZERSZÁMTARTÓ
Ha már írószereinknek és ékszereinknek találtunk helyet, kell valami, amibe a szerszámokat is el tudjuk tenni és könnyen előkapni akár a legfontosabbakat, így egy kisebb, könnyen hordozható szerszámtartó mindig jó választás.
6. JÁTÉKKONYHA / FAHÁZIKÓ
Ha egy kicsit összetettebb projektet szeretnénk megvalósítani, ami ráadásul egészen biztosan nagy örömöt okoz majd, akkor egy játékkonyha vagy egy faházikó nem lehet melléfogás. Ugyan ezek már nagyobb tervezést igényelnek, de akár a gyerekeket bevonva az egész folyamat sokkal élménydúsabb lehet.
Bármit újat is hozunk létre megmaradt anyagainkból az nem lehet haszontalan hiszen nem csak a megvett anyagainkból hozzuk ki a legtöbbet, de környezetbarát módon hasznosítjuk őket újra.